Okoliczne atrakcje


W najbliższej okolicy znajduje się kilka bardzo wartościowych miejsc, które można odwiedzić w celach rekreacyjnych. Najważniejsze opisaliśmy poniżej.

Góra Kamieńsk

Jest to sztuczne wzgórze o wysokości 386 m n.p.m. powstałe jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wzniesienie jest bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu w powiecie radomszczańskim, a w szczególności gminy Kamieńsk. W okresie zimowym bardzo prężnie funkcjonuje stok narciarski, który jest atrakcją nie tylko dla lokalnej społeczności. Nie brakuje miłośników narciarstwa, którzy z całymi rodzinami przyjeżdżają w tutejsze okolice, aby sprawdzić możliwości wzgórza.

SOLPARK KLESZCZÓW

Obiekt ten jest również znany pod nazwą Parku Zdrowia i Rozrywki. Przede wszystkim jest to lokalny kompleks sportowo-rekreacyjny, będący jednocześnie największą inwestycją przeprowadzoną na terenie gminy Kleszczów. Jest to świetna propozycja dla sportowców, osób ceniących sobie aktywny tryb życia oraz odnowę biologiczną.

KWB Bełchatów

Warto poznać historię bełchatowskiego węgla i największej kopalni odkrywkowej w Polsce. Do elementów wycieczki należą: wizyta w Sali tradycji, wejścia na wyrobiska, tarasy widokowe oraz projekcja filmu. Zwiedzanie bełchatowskiej kopalni odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00, po uprzedniej rezerwacji telefonicznej, bądź mailowej.